Jednotlivci

dsc_1437Pavel je jeden z posledních gentlemanů na téhle planetě. Focení s ním mě naprosto nadchlo a to už toho mám nafoceno opravdu hodně. Člověk se nenudí ani minutu a naučí se spoustu nových věcí.

Velmi komunikativní mladý muž s kterým nebudete trpět trémou, nebo mít pocit, že vás někdo chce okukovat.

Již teď vím, že fotky od něj budou prostě nádherné. Je vidět, že jeho profese je pro něj zároveň i koníčkem a že pro fotografii žije.
Každá žena si na jeho fotografiích musí připadat krásná, protože jeho dovednosti modelku správně nasvítit jsou famózní.

Bude mi ctí s ním opět kdykoli spolupracovat.
Děkuju Pavle 🙂
Valérie Dvořáková


dsc_9547_bwSlužby pana Horáka mohu bez výhrad doporučit.

Ve své profesi se opravdu vyzná a jeho vybavení je rovněž na velmi vysoké úrovni.
Manipulace se světlem a stíny je opravdu dokonalá. V tomto směru věřím, že málokdo dokáže odvést takto kvalitní práci.

Focení probíhá v příjemném prostředí a s velmi přátelským přístupem. Čas ani počet fotografií nehrají roli.
Vzhledem k množství času, který s fotografiemi a následnými konzultacemi pan Horák strávil, poskytuje opravdu nadstandardní služby oproti účtovaným cenám.

Milan Soukup


DSC_7559Nečekaně pozitivní zážitek. Akty jsou i pro mě něco nevšedního, lákavého. Výsledek stál za to. Obraz a zároveň dárek pro Honzu už visí na stěně a já se ho nemůžu nabažit.

Ateliér je vybaven nejmodernější technikou, kterou mi sám fotograf ukázal a vše vysvětlil. Nejspíš po tom, co viděl mé zvědavé pohledy po všech těch vychytávkách. Nejrůznější rekvizity včetně krásné koupelny a nově zrekonstruovaného zdobeného křesílka z dvacátých let minulého století (opravdu unikátní kousek) nabízí nespočet možností ozvláštnění fotografie.
Až tam budete stát místo mě, zeptejte se ho, co a jak a proč dělá, neuvěříte, jak se rozmluví a uvidíte v něm pravého fotografa! I já na chviličku zatoužila vidět modelku jeho okem a stíny ještě před tím než zmáčknu spoušť.

Pokud se někdo stydí v dámských sprchách na koupališti, pečlivě se zamyká na záchodě, určitě stojí za to se překonat a jít do toho. Jdete po ulici, na sobě nemáte spodní prádlo, aby se zamezilo otlakům, vlastně ani ponožky jste si na sebe nevzali, přemýšlíte, jestli to byl dobrý nápad. Po příchodu k fotografovi se projdete ateliérem, povídáte si a najednou odcházíte s těmi nejkrásnějšími fotkami a skvělým pocitem, že jste vážně kus pěkný ženský a ještě k tomu se s tím fotografem tak pohodově mluví!

Nebojte se, on je na nahotu zvyklý!

Kateřina Šujanová

Pozn.: Reference původně vznikla pro blog na partnerském webu Husmen GO UP! a musela být (byť s těžkým srdcem) zkrácena z důvodu úspory místa na stránce – celou si ji můžete přečíst na tomto odkazu.


DSC_9439Super fotograf a moc milý člověk! 🙂 Jsem ráda, že jsem Tě poznala!

Celou dobu focení vládla pohodová atmosféra. Pavel má spoustu nápadů a k modelce se chová laskavě a profesionálně.

Těším se na další spolupráci a na úžasné fotky 😉
Moc děkuji za focení
Lucie Kulíšková


dsc_3352Milí přátelé,
dovolte mi, abych se s vámi podělila o tak překrásné zážitky z našeho společného (již druhého) focení a určitě nebude poslední. 🙂

To snad ani slovy nejde popsat a vyjádřit jaký úžasný fotograf, ale i člověk Pavel je. Pokud hledáte fotografa a nevíte pro jakého se rozhodnout – věřte mi, Pavel patří mezi TOP fotografy.

Mám velikou zkušenost s foto-modelingem, věnuji se focení několik let, spolupracovala jsem s mnoho fotografy, ale opravdu, věřte mi, žádný nesahá Pavlovi ani po kotníky! A víte proč? Protože od prvního příchodu do jeho ateliéru se vám věnuje na 100%, je velice přátelský a vše vám podrobně, opravdu velice podrobně, vysvětlí.

Kdo má problém s nervozitou (nebo má obavy jaké focení bude) věřte, že nebudete vědět ani jak a nervozita z vás spadne! Tím jak je velice komunikativní, milý a otevřený, vás dokáže tak uklidnit, že opravdu nebudete ani na moment nejistí. Svým přístupem vám dodá sebevědomí a výsledné fotografie vás v tom naprosto utvrdí! 🙂
Až je uvidíte budete velice překvapeni výsledkem – ani já jsem nečekala až takové profi fotky, jsou naprosto famózní a kouzelné! Pavel prostě dokáže zachytit krásu, která ve vás je! 🙂

Při focení byla moc příjemná atmosféra. Pavel vás dokáže nejen uklidnit a zvednout sebevědomí, ale i nabít pozitivní energií, takže odcházíte domů spokojení a s úsměvem na tváři. 🙂
Pavel by měl být vzorem pro všechny fotografy, protože tak, jako on, přistupuje k modelce málokdo a jestli si myslíte že přeháním, tak nepřeháním! Poté, co vyzkoušíte focení s tímto fotografem, už nebude chtít fotit s jiným! Bude vám chybět od ostatních fotografů přístup s kterým k vám přistupuje tento fotograf.
Nejde opravdu jen o focení – jeho práce je daleko obsáhlejší než si vůbec dokážete představit a jeho cílem je, abyste spokojení s výsledkem byli především vy a věřte mi, že budete! 🙂

Odpusťte mi malou kritiku společnosti, ale opravdu hodně fotografů se chová k modelkám hnusně. Nejen, že vás kolikrát ponižují a srážejí sebevědomí, ale i jejich arogantní přístup je mnohdy velice zarážející. Jsem smutná z toho, jak to v dnešní době funguje, ale zároveň jsem velice šťastná, že jsem měla to štěstí najít tohoto fotografa.
Moc, opravdu moc Ti děkuji za včerejší focení a budu se těšit na další spolupráci. 🙂

Přeji Ti mnoho úspěchů, Pájo!
Radka Mikešová


DSC_8282Pavel je opravdu profesionální fotograf, se kterým je velká radost spolupracovat. Příjemný, zábavný, spolehlivý, řeč s ním nikdy nestojí.

Byla jsem příjemně překvapena při rozboru fotek na kalibrovaném monitoru. Jde vidět kdo a jak dělá opravdu kvalitní fotky a taky jakou si dá práci s úpravami. Opravdu všechno vidíte a proto si troufám říci, že je to PROFESIONÁL na kterého se vždy obrátím a rozhodně vždy a všude doporučím!

S sebou domů jsem dostala vytištěné fotografie, které jsem si vybrala a které Pavel upravil (podotýkám rychloúpravou) ale nepřipadalo mi. Strávil nad tím dost času a všechno dělal RUČNĚ. Žádný filtry ani nic takového.
Je úžasné, jaký rozdíl to je. A když vidíte jak se tím jak který fotograf ,,mazlí” Pavel rozhodne ano! A proto je jeho práce tak dokonalá a fotky famózní a přirozené!

Fotky mám luxusní a jsem ráda, že jsme mohli spolupracovat! Budu se těšit na další focení. A holky rozhodně by jste s Pavlem měli navázat spolupráci je Skvělej.

Díky za všechno!!!
Zlata Danková


DSC_2120_FBDnes jsem poprvé byla na focení v Kolíně za panem profesionálním fotografem a jsem strašně moc nadšena z jeho přístupu ke mě jako k modelce i jako k člověku.
Naplánování focení, domluva a vše co kolem toho patří bylo naprosto profesionální a skvělé.
Pavlík je nesmírně zlatý člověk, jeho profesionalita a hlavně jeho skvělá povaha Vás chytne za srdíčko a nepustí! On je prostě PROFESIONÁL který opravdu ví co dělá a jak to dělá a dokáže Vám to krásně vysvětlit.

Já jsem nesmírně moc moc moc ráda že mi dovolil se sním osobně setkat a vytvořit společně krásné fotečky, moc ale opravdu moc si tohoto človíčka vážím jako člověka se skvělou povahou a vážím si i jeho profesionality.
Za krásně strávený den s tímto úžasným fotografem ho z celého mého srdíčka můžu s velkou radostí, srdečně a vřele doporučit všem slušným lidem kteří mají opravdu zájem o focení a fotografie, ať se to tyká jakéhokoliv focení!

Pavlíku, moc děkuji za krásně strávený den s tvou osobou a nesmírně si tě vážím – ne jen jako profesionálního fotografa ale hlavně jako človíčka se srdcem na pravém místě a moc ti děkuji za to, že jsi mi umožnil tě poznat osobně a doufám, že naše foceni nebylo poslední a že se zase v blízké době setkáme.

Mockrát ti děkuji za všechno,
Markéta Daňková


dsc_7724_bwDlouho jsem se nechávala přemlouvat a odhodlávala jsem se k tomu, abych se nechala nafotit od profesionála.

Samotnou mě to lákalo velmi, protože jako každá žena, i já chci mít kolekci fotek, na kterých budu vypadat “fakt hezky”, na což nějaké snímky ulovené na dovolených nestačí…takže, přestože se ve mně pral přirozený ostych a skutečnost, že postavu modelky opravdu nemám, nakonec zvědavost a touha udělat sobě i blízkému člověku radost, zvítězila.

Po dlouhém vybírání, ke komu jít, aby fotky byly krásné, a zároveň abych nemusela někam daleko cestovat, jsme vybrali pana Horáka.
A musím říct, že to rozhodně nebylo “šlápnutí vedle”! Naopak, ukázalo se, že to bylo rozhodnutí více než správné.

Pan Horák je totiž velmi ochotný a vstřícný člověk. Hned při domlouvání schůzky po telefonu mi podrobně vysvětlil, jak bude zhruba focení probíhat, co nás čeká, kolik si mám přibližně vyhradit času a poradil, co si mám vzít s sebou. Uklidnil mě, povzbudil a rozhodně výrazně rozptýlil mé obavy už na počátku.
Po příchodu do útulného ateliéru mi ukázal technické vybavení, s kterým pracuje. Vše mi vysvětlil, a mohla jsem si prohlédnout i ukázky jeho prací.

Samotné focení probíhalo velmi příjemně. Byla jsem překvapena, s jakou samozřejmostí jsem v přítomnosti pana Horáka brzy odhodila ostych do neznáma :-). Cítila jsem se uvolněně, pohodově a moc mě to bavilo! Užili jsme si i legraci, přestože musím podotknout, že pro pana fotografa to musí být pěkná dřina, jak se naběhá nejen kolem modelky, ale i s fotoaparátem, co dá práci nastavování blesků atd., i když to tak pro laika nevypadá.

S výslednými fotkami jsem moc spokojená, splnily mé očekávání. Je vidět, že pana Horáka jeho práce opravdu baví. Má kvalitní fotoaparát na profesionální fotky, a hlavně – cit a oko umělce dokáže divy 🙂

Moc děkuji za celoživotní zážitek a krásné fotky!
Magda Vlková


Nevím, kde začít. Je toho milion,dsc_6699 co bych chtěla na adresu tohoto fotografa říct.
Fotila jsem po krátké pauze, kterou jsem si dala z jisté, vyčerpanosti z focení, fotografů a jiných důvodů. Moc se mi nechtělo, ale již v telefonu byl Pavel velice milý a chápavý. Krásně mluvil o své partnerce, tak jsem si hned řekla, že snad skoro výjimečně nepůjde o nějakého nevychovaného muže, co by mi nabízel i jiné možnosti spolupráce než focení 🙂 . Nepletla jsem se. Pavel je velice galantní. Hned na nádraží mi vzal tašku a s nekonečným ale velmi milým skoro monologem mě dovedl do ateliéru. Prozradil mi na sebe skoro všechno a já hned věděla, že se nemusím vůbec bát.

Ateliér má velice vkusně a dobře zařízený. V nabídce čaj, káva, ale klidně i vana plná pěny. 😀
Dostala jsem od něj miliony rad. Chyby fotografů mi ukázal přímo v praxi. Asi po dvou hodinách fotografické teorie, kdy jsem od smíchu už ani nemohla popadnout dech, mě poprosil, ať se svleču. 😀 jistě kvůli otlakům… naše konverzace byly nekonečné a tak jsme na to málem zapomněli. Musím uznat, že již dlouho mě žádný mladý muž tolik nepobavil.

Focení s ním bylo zábavné. Dokázal mě navézt do pózy, kterou chtěl, ale zároveň mi dával volnost. I když se v něčem názorové dost lišíme, pohladil moje sebevědomí. Ukázal mi, že moje tělo je krásné. Ze tam kde vidím chyby já, je jiný vidět nemusí. Za to velký dík.
V neposlední řadě se skláním před jeho touhou dělat práci pořádně a stoprocentně. To s jakou láskou a možná až úchylkou opečovává svoje fotky je úctyhodné!

Je vlastně jedno, co do té reference napíšu. Vždyť všichni můžete vidět v portfoliu ty skvosty a jaký je Pavel? Přece báječný..a já mám to štěstí, že můžu říct, že je můj přítel-kamarád.

Děkuji Ti za to jakým jsi člověkem a že jsi mi dal možnost Tě poznat.
Líbám na tvář. :-*
Monika Tóthová


DSC_3316Nedávno jsem měla to štěstí narazit tu na nejen skvělého fotografa, ale i človíčka.
Pavel velice překonal má očekávání, ve spoustě věcí mi otevřel oči a řekl upřímné názory od srdce. Toho si moc vážím! I když možná jsou některé věci jen pro silné povahy 😀 , mnoho lidí vám toho moc neřekne a určitě vám to rozšíří obzory a o to by byla přeci škoda přijít. Ale to si musíte zažít na vlastní kůži, pak pochopíte.

Především se mi líbí Pavlova pečlivost a jak si dá s každou fotkou velice záležet i ještě než ji nafotí i do posledních sebemenších detailíků. Aby vznikly ty nejhezčí fotky, ještě předtím než se na ně sáhne dál.
Atmosféru zpestřoval a uvolňoval svými vtípky, které vás (pokud nejste z kamene) zcela jistě pobaví a na focení fajn uvolní.

Je vidět, že ho focení baví, je do něj opravdu zapálený a vychutnává si (v dobrém smyslu) každý cvak! Navíc bere modelku jako osobnost a né jako kus hadru a také se k ní tak chová. Umí pochválit a najít si na vás to krásné – to se pak hned lépe fotí! Navíc kdo jiný umí na fotce dokonale zachytit nahé ženské tělo tak, aby ty nejintimějsí partie byly zakryté a vypadalo to něžně a svým způsobem přirozeně a tak aby fotku nic nerušilo.

Co vás mile překvapí je zodpovědný přístup k vám. Pavel vše mile vysvětlí a názorně ukáže. Pokud nevíte, jak pózovat rád vám poradí a pokud máte více své iniciativy, nechá vás si to užívat, popřípadě jen výjimečně poradí. To také umí málo kdo.

Naprosto suprová domluva a spolehlivost. Pokud se ještě teď rozmýšlíte zda do toho jít, tak vám řeknu jen Pavel je opravdu profík a lepší a kvalitnější fotografie už nemusíte mít a to by byla velká škoda. Určitě nebudete litovat.

Vřele a od srdce Pavla doporučuji.;)
Niky Vocetková


Pokudsc_3649d mohu, tak všem váhajícím opravdu doporučuji pana fotografa Pavla Horáka.
Již při prvním telefonickém kontaktu dokáže pan fotograf navázat takovou příjemnou a bezprostřední atmosféru, že na samotné focení jedete bez jakéhokoliv studu a stresu, či nepříjemného pocitu. Při focení jsem se cítila zcela uvolněně, příjemně, prostě v pohodě a výsledné fotky jsou opravdu velmi zdařilé.

Pan Horák je velký profesionál a ve studiu se cítíte jako doma. Termín focení byl bleskový a čas při focení pro Vás má téměř neomezený, nikam se nespěchá a vše probíhá v klidu.
Pan fotograf Vám neustálou chválou dodá sebevědomí až do nebe, což není nikdy na škodu. Z ateliéru odjíždíte vysmátá a s pocitem, že jste topmodelka.

Závěrem jen veliké díky
Martina Šimková


DSC_8928Včera proběhlo mé první focení s tímto panem Fotografem, záměrně píšu velké F, protože je opravdu namístě. Jedním slovem WOW….., nicméně Pájova včerejší práce si zaslouží detailnější popis. 🙂

Nejen, že je Pája gentleman, který se po celou dobu focení snaží modelce focení zpříjemnit. Je navíc velmi milý, starostlivý, upovídaný a zábavný. Snaží se dělat vše proto, aby se s ním modelka cítila příjemně a opravdu mu to vychází. Už jen po příchodu do jeho ateliéru se nejde cítit špatně. Ateliér je krásný a výborně zařízený.

Kromě jiného má jednu ohromnou vlastnost, do každého záběru dává maximum, každá jeho fotka je předem promyšlená. Pro dokonalou fotku je schopný udělat vše, na každé fotce si dává nesmírně záležet. Je tedy nemožné nepřipadat si na jeho fotkách jako kráska. Už teď vím, že fotky jsou božské…..moc se na ně těším 😉

Focení jsem si natolik tolik užila, až mi přišlo, že hodiny strávené v ateliéru až příliš rychle utekly…Pokud chcete mít dokonalé fotky od profesionála, neváhejte Páju kontaktovat, je to člověk na své místě a je na něm vidět, že focení pro něj není jen práce ale hlavně zábava.

Focení s Pájou berte všemi deseti. Já osobně na něj nedám dopustit a jsem šťastná, že jsem pro svůj začátek narazila právě na Páju, který mi nabídl pomocnou ruku.

Prostě a jednoduše Pája stojí jak za investici času, tak i za investici finanční, vše co do něj investujete se Vám mnohonásobně vrátí. DOPORUČUJI a WOW :*

Děkuju Pájo
Kristýna Szekulicsová


dsc_3604Dnešní focení bylo naprosto skvělé! Vůbec jsem nečekala takový přístup ani to, jak na fotkách dokážu vypadat jako někdo úplně jiný. 🙂
To co na sobě nemám ráda Pavel dokázal tak pochválit a tak úžasně nafotit že jsem se pomalu nepoznávala.

I přes to že jsem bloudila autem byl ochotný a počkal na mě. Taková ochota a přístup k modelce se jen těžko hledá.
Focení mi dalo hrozně moc Pavel mi dokázal zvednout sebevědomí a ukázat mi, co to je profik..všechno do podrobna vysvětlil a ukázal.

Nemám co vytknout a nelituju dlouhé cesty, protože už teď se těším na fotky a hlavně na naší další brzkou spolupráci, jelikož teď přeci jen nebylo moc času ale i tak to stalo za to! 🙂 Jsi vážně milý člověk – bylo mi ctí s Tebou fotit a věřím že naše spolupráce bude častá a jak už jsem psala stojí za to za tebou jezdit.

Patří ti moje velké děkuju za dnešní den a všem velice doporučuju protože takovéhle fotky jen tak někdo neumí! 🙂
Alexandra Hendrichová


dsc_0179_bwTuto sobotu jsme měli tu čest poznat pana fotografa Pavla Horáka, který je nejen úžasný fotograf, ale také skvělý člověk.
Měli jsme krásné odpoledne s mým přítelem a mou sedmi měsíční princeznou. Atmosféra byla naprosto relaxační, za což vděčím Pavlovi.

A ty profesionalní fotečky, které jsme si mohli v klidu prohlédnout i na místě…
No prostě bombastický!

Ještě jednou moc děkuji a vřele doporučuji 🙂
Jitka Petrdlíková


dsc_7960Včera proběhlo focení s Pavlem v Kolíně v jeho útulném a hezkém ateliéru. Zpočátku jsem tam jela jen s takovým pocitem: ,,ok, další focení a těším se opět na něco nového.”

Ale s Pavlem bylo naprosto všechno nové!!!
Jeho přístup, smysl pro humor, to jak po jednotlivých sériích ukazuje na počítači nafocené fotky a probíráme, co se nám líbí a co zlepšit.

Není to jen takový cvakálek, co nic neřeší. Nastavuje si modelku nebo světla při každém pohybu a nových pózách. Je ochotný a pohodový.
Styl a technika focení ani nemluvím, to musíte vidět na fotografiích.

Fotografie upravuje manuálně a nehodí jen do nějakého filtru s celkovou retuší. Je cítit, že každá jeho fotografie je jako jeho dítě, věnuje se jim jednotlivě, s precizností a velkou péčí.

Jestli někdo ještě váhá, jako jsem váhala já a pletla se. Můžu s naprostou upřímností řici, že nebudete LITOVAT! Je skvělý!

Děkuji moc Pavle a budu se těšit na příště…
Agi Ragchaa


dsc_4297Tak tohle byla pro mě jedna z nejlepších spoluprací!!!

Sedli jsme si naprosto jako krevní skupina, Pavel mi nechal volnou ruku pro mou kreativitu a toho si cením!

Profesionální přístup, nádherné fotografie a skvělá atmosféra!
Za mě je to palec nahoru!!!

Pavle jsi super človíček a já se těším na další spolupráce, jak v ateliéru tak v exteriéru!
Jitka Streinzová


dsc_1854Pavel má moc hezký a útulný ateliér, jeho práce je precizní a na každém záběru si dává záležet, než vůbec něco cvakne.
Je to milý, inteligentní mladý člověk, se kterým se dobře povídá. Pavel vás do ničeho nenutí a je radost s ním fotit.
Byla jsem spokojená s průběhem celého focení. Bylo také milé, že mne vyzvedl na nádraží a také doprovodil na cestě zpátky.

Zkrátka jsem se cítila dobře ve všech ohledech, což se Vám vždy nestane, takže mohu jen doporučit! 🙂
Adéla Stehlíková


DSC_8628Takže, konečně jsem se dostala k tomu, abych sem taky napsala Pájovi nějakou pěknou referenci.

Nepřeháním, když řeknu, že to bylo zatím moje nejlepší focení, protože jsem nepotkala jen skvělého fotografa, ale myslím, že jsem našla také skvělého kamaráda!

Jestli tady je někdo, kdo ještě váhá, zda jít fotit právě s ním, tak mi věřte, že nejít k němu by byla chyba!! Už jenom ty krásný fotky tady jsou toho důkazem.

Ze svých fotek jsem viděla teprve náhledy a už teď můžu říct, že jsou úžasný. Nepřeháním! 🙂 A taky vím, proč jsou tak skvělý, protože je to fotograf, který si na nic nehraje, s kterým je člověku prostě dobře, který mi vysvětlil vlastně všechno, co se kolem mě dělo a který byl až neuvěřitelně pozorný.
A vlastně nejvíc mě dostávalo jeho nadšení ze mě. 😀 To jsem ještě nezažila, abych si s někým takhle sedla během tak krátké doby. 🙂

A připravte se na to, že je neuvěřitelně upovídanej! Vážně, pusa se mu za celé odpoledne nezastavila, což já teda beru jako pozitivum, i když mi jeho vtípky “kazily” fotky, vážně jsem se nemohla přestat smát! 😀 Takže tohle Ti vyčítám. Né, dělám si srandu.. 🙂

Těším se, až si to zase zopakujeme!
Barbora Veselá


dsc_7501Když už jsem dorazila na focení, potěšil mě hned zkraje doprovod od nádraží do ateliéru. Po příchodu do aťásku příjemné překvapení dál gradovalo. Nachází se ve starém centru Kolína v patře krásného domu a prostředí je to velmi příjemné a profesionálně působící.
Potěší spousta prostoru, jak na povídání před/po focení, tak na rozložení plné polní a následné vybírání věcí a převlékání. Dokonce mě nevyháněl “na mráz” a dovolil mi kouřit u okna, což u fotografů-nekuřáků velice oceňuji. A úplně nejvíc oceňuji to, že ho fakt baví povídat o tom, co ho baví, takže jsme během cca šestihodinové session stihli nejen něco nafotit (a že to stojí za to!), ale taky pokecat o všem možném i nemožném, a dokonce mi i rozšířil obzory ohledně použití světel a grafických úprav. A to tak, že hodně…
No prostě nevycházela jsem z údivu po celou dobu pobytu zde a naopak vycházela jsem odtud tak trochu jiná, než předtím. Ukázal mi, že focení aktů může být opravdu “jenom o umění” a změnil můj názor na to, kdo je to profesionální fotograf…

Ale teď k samotnému focení: Byla jsem prostě naprosto mimo… A to v tom nejlepším smyslu slova!
Má perfektně vybavený ateliér, a navíc všechny ty vychytávky umí opravdu použít, což nebývá pravidlem. K focení přistupuje s profesionalitou, ale zároveň s lidskostí.
Umí navodit tu správnou atmosféru, ve které by roztála i ta nejstydlivější začátečnice prostě proto, že se u něj cítíte bezpečně. Přijde Vám přirozené, že se před ním svléknete, protože prostě chcete vypadat tak skvěle, jako ty slečny, které jste viděla na jeho fotografiích.
A věřte, že on pro to udělá všechno, co bude v jeho silách. Nedělá mu problém fotit vkleče nebo vsedě, a z této pozice desetkrát vstát, protože “to špatně svítí”. Vůbec toho po ateliéru naběhá víc, než modelka, neboť se snaží využít veškerého potenciálu prostoru a vybavení k tomu, aby Vám udělal ty nejlepší fotky. A věřte mi, že to opravdu BUDOU ty nejlepší fotky!
Navíc všechno, co nafotíte, máte možnost vidět hned na foťáku (což se moc nestává, a navíc je to super příležitost k pauzičkám a odpočinku v průběhu focení). Krom toho Vám vše bleskově pošle, takže nejenže vidíte všechno, co se nafotilo, v klidu domova (což opravdu nebývá zvykem a třeba mně to velmi pomáhá v další práci), ale vidíte to fakt rychle, což už vůbec není obvyklé.

No, abych to shrnula: Neváhejte a jděte do něj! Je to opravdu člověk na svém místě, ví, co dělá a dělá to perfektně!
Jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost tohoto výjimečného človíčka potkat a doufám, že naše spolupráce bude dlouhá a plodná…
A mimochodem, pokud budu shánět já nebo někdo z mých známých fotografa na cokoliv od portrétů přes report z koncertu až po svatbu, vím stoprocentně, na koho se obrátím… S PH-fotokolin prostě nemůžete šlápnout vedle! 😉

“Eutheria”
www.eutheria.nazory.cz

Pozn.: Reference musela být (byť s těžkým srdcem) zkrácena z důvodu úspory místa na stránce – celou si ji můžete přečíst na mém profilu na fotopátračce (vlevo vespodu, v “návštěvní knize”, recenze od “Eutérie”)


dsc_7875Určitě velmi doporučuji! Příjemný, zkušený fotograf, který ví co chce, a dokáže “klasické” focení přeměnit v něco úžasného, při čem se nejen fotí, ale dobře se popovídá.. A o jeho přístupu.. to nemám naprosto nic, co vytknout.. po nafocení série fotek mi je hned ukazoval. No prostě něco, co jsem ještě nikdy nezažila!
Samotné focení? Jedno z nejlepších, co jsem kdy zažila! Vůbec celkově ta technika a vše kolem, to jsem zažila prvně, vážně! 🙂

Během focení se vtipkovalo a to i mimo něj, což rozhodně uvolnilo atmosféru a dalo se příjemně povídat takřka o čemkoliv. 🙂
Pro mě férové jednání na 1*********! Prvotřídní příklad, že se s člověkem dá vždy dohodnout.. 🙂

VELICE DOPORUČUJI! A ještě jednou děkuji
Nela Ulmanová


dsc_8165.jpgS panem mistrem se mi fotilo pohodově. Je otevřený vlastním nápadům co se týče stylizace i kompozice, nechává modelce volnou ruku v pózování, takže je výsledek přirozený a objekt není v nepřirozené křeči. Tvoření vyhrazuje dostatečný čas, což přispívá k uvolněné atmosféře a vzniká tak prostor k novým nápadům a tvoření.

Fotili jsme spolu v exteriéru a v budoucnu se s Pavlem ráda potkám i v ateliéru.

Úsměv na fotografii i v duši
Kateřina Havlová


FoceníNina Vozňáková s Pavlem bych doporučila každé slečně, která chce mít uvolněné, pohodové a jedním slovem pohádkové focení :-). A bonusem k tomu mít ve výsledku krásné fotečky.
Pavel je opravdu skvělý člověk a ještě lepší fotograf :-), co slíbí to splní, na termín dodaní fotografii nemusíte čekat věčně, do týdne jsem měla většinu fotografií. Domluva byla rychlá a bez zbytečného prodlužování.

Zatím jsme fotili s Pavlem jen dvakrát, ale určitě ne naposledy, ve spolupráci budeme určitě pokračovat…

Děkuji a těším se na příště
Nina Vozňáková


Lenka ŠaurováFocení s Pavlem pro mne bylo velice příjemnou zkušeností. Přestože jsem měla trochu obavy z nervozity, Pavel dokázal vytvořit tak kamarádskou a uvolněnou atmosféru, že jsem se cítila naprosto v pohodě a focení jsem si užívala.
I když nemám mnoho zkušeností, ani focení aktů mi nedělalo problém. Pavel má zkrátka Dar vytvořit tak nenucenou atmosféru, že mi ani nepřišlo, že fotím akty.

Focením jsme strávili celé odpoledne a vzniklo mnoho fotek, které mi i v neupravené formě připadají velice dobré. Moc se těším na výsledné fotografie, o kterých si myslím, že můžu již dopředu bez nadsázky říci, že budou úžasné!

Když to shrnu – s průběhem i výsledkem focení u Pavla jsem maximálně spokojena! Pavel je opravdový profík, moc jsem si to užila a pokud bude příležitost, určitě se ráda před jeho foťák opět postavím.
Focení u Pavla mohu jen a jen doporučit, i začínajícím či stydlivějším modelkám, protože s Pavlem opravdu na veškerý ostych rychle zapomenete a budete si to prostě užívat.

Ještě jednou moc děkuji za úžasný zážitek a skvělé fotky!
Lenka Šaurová


dsc_7642Fotografa Pavla Horáka bych ráda doporučila všem slečnám, které chtějí nejen hezké fotografie, ale i příjemné prostředí a super přístup ze strany fotografa.

Pavel je moc super člověk, pro fotografie má cit, modelku umí naštelovat, ale zároveň například mě vyhovovalo to, ze nechává prostor i pro vlastní nápady modelky. Nejedná se o žádné nepříjemné pózy, které po delší době nebaví žádnou stranu.
Pavel je citlivý a chápavý člověk, který se k modelce umí chovat a nechybí mu ani smysl pro humor, takže…pokud toužíte mít “focení v pohodě”, Pavlíka doporučuji!

Alena Kopáčová


dsc_8053Focení s Pavlem Horákem mohu vřele doporučit!

Coby nezkušená modelka jsem ze začátku byla trochu nesvá, to ale díky ostřílenému fotografovi během chvíle pominulo.
Pavel je moc milý, vtipný a ochotný. Dokáže pozvednout nejen atmosféru během focení, ale také sebevědomí nesmělejším modelkám.

Ještě jednou děkuji za krásné fotky a za to, že jsem se díky Tobě před objektivem nakonec cítila (skoro 🙂 ) jako ryba ve vodě!

Pavlína Samková


dsc_6159_bwPavel Horák je výsostný profesionál, který vždycky odvede skvělou práci a skrze svůj objektiv vidí všechno podstatné. Je vynikající osobnost a úspěšně to dokáže promítnout do svých fotografií.
Umí naprosto kouzelné věci, jak při samotném focení tak následně i na konečných fotografiích.

Má skvělý smysl pro humor, díky kterému člověk naprosto zapomene na stres a strach z objektivu, uvolní se a zažije báječné focení.

S tímto člověkem je radost fotit. Vřele doporučuji všem!
A velice se těším na další suprové focení
Tereza Biliková


Petra NiklováJeště jednou děkuji za krásné úterní odpoledne strávené před objektivem tohoto báječného fotografa… a děkuji za trpělivost s mými dětmi.
Je to prostě PAN FOTOGRAF a mohu ho jen a jen doporučit.

Petra Niklová


Františka HervertováVčera odpoledne jsem měla možnost fotit s tímto bezvadným fotografem a bylo mi ctí. Pavel je skvělý fotograf, ví co dělá a celé focení měl mojí důvěru. Atmosféru zpestřoval svými vtípky, takže se člověk rychle oklepal. Takže tohoto fotografa můžu určitě DOPORUČIT! Stojí to za to a už teď se těším na další pokračování.

Františka Hervertová


Denisa MokřížováFocení s Pavlem Horákem doporučuji. Je to profesionální fotograf, který svému oboru dokonale rozumí.
A to nejen po technické stránce, ale i té lidské. Je milý, přátelský a spolehlivý. Nudit se s ním rozhodně také nebudete.

Denisa Mokřížová


DSC_7821_BWTak tenhle člověk dal focení svou duši. 🙂 Když člověka něco baví, poznáte to na něm. A pocit z celé akce i výsledky tomu jednoduše odpovídají.
Co dodat? Snad jen, že to bude právě Pavel, kterému svěřím focení jednoho z mých nejdůležitějších dní v životě, tedy dne svatebního.
Předem moc děkuji, Pavle 😉
Anna Francová